Narodowe Czytanie Wesela

b_280_237_16777215_01_images_Czytanie2017DSC02549.jpgNarodowe Czytanie „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego zainaugurował w dniu 2 września 2017 r. prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Duda w Ogrodzie Saskim w Warszawie. W gminie Brzeźnica sceny z narodowego dramatu czytały panie w strojach regionalnych z Koła Gospodyń Wiejskich w Wyźrale podczas wicia wieńca dożynkowego. Towarzyszyła im młodzież.

Z kolei w Spichlerzu Książki w Brzeźnicy czytali: Wójt Bogusław Antos, czytelnicy, członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki. Głośne czytanie zostało nagrane i formie krótkiego filmu. Dziękujemy i zachęcamy innych do czytania. W Gminnej Bibliotece Publicznej w Brzeźnicy dostępna jest okolicznościowa pieczęć, przysłana z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, którą można sobie odcisnąć na pamiątkę w własnym egzemplarzu "Wesela". Polecamy i zapraszamy. 

 „Na drugiej bocznej ścianie izby: okienko przysłonione białą muślinową firaneczką; nad oknem wieniec dożynkowy z kłosów; - za oknem ciemno, mrok – za oknem sad, a na deszczu i słocie krzew otulony w słomę, w zimową ochronę okryty”. (Stanisław Wyspiański, „Wesele”, Warszawa PIW 1994, s. 7)

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!