Przedszkolaki z Łączan zawitały do biblioteki publicznej

b_283_212_16777215_01_images_Dzieci_Laczany.JPGWiek przedszkolny to idealny czas na rozbudzenie zainteresowań czytelniczych. W tym celu w słoneczny dzień 5 czerwca 2017 r. do biblioteki publicznej w Łączanach przyszły spacerem dzieci wraz z nauczycielami z ZSP Przedszkola Samorządowego w Łączanach. Nasi goście zwiedzili bibliotekę oraz zapoznali się z zasadami korzystania. Dzieci z zainteresowaniem wyszukiwały ulubione książki, oglądały nowości oraz posłuchały czytanych im wierszy.

Ponadto nawiązując do spotkania autorskiego z Barbarą Gawryluk, które odbyło się kilka dni wcześniej w Spichlerzu Książki w Brzeźnicy, opowiedziano dzieciom historię o pewnym psie, opisaną  przez autorkę w książce pt. „Baltic”. Była to oparta na prawdziwych wydarzeniach przygoda psa Baltica, który płynął Wisłą na krze i został uratowany przez marynarzy.

Na zakończenie rozdano dzieciom foldery pt. „Galary: Łączany stolicą galarnictwa”. Przybliżono historię flisactwa i zadano zagadkę, aby poszukały widoku galara w  miejscowym kościele. Dziękujemy przedszkolakom oraz ich wychowawczyniom za wizytę w bibliotece i oczekujemy na odwiedziny z rodzicami. 

 Dorota Grela

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!