Wojewódzki Konkurs Recytatorski w Spichlerzu Książki

b_472_164_16777215_01_images_Nagrodzeni_2017.jpg
III Wojewódzki Konkurs Recytatorski im. Adama Gorczyńskiego w Brzeźnicy zgromadził 50 recytatorów oraz grono gości w dniu 30 maja 2017 r. w Spichlerzu Książki. Kierujemy gratulacje i podziękowania do uczestników i nauczycieli ze szkół: ZSP w Brzeźnicy- Partnera wydarzenia, ZS w Graboszycach, Gimnazjum nr 2 w Krakowie, SP nr 41 w Krakowie, Gimnazjum Rajska Szkoła w Krakowie, ZSP w Łączanach, SP w Marcyporębie, SP w Paszkówce, SP w Sosnowicach, SP w Woli Radziszowskiej,  ZS w Zebrzydowicach.

 

Wydarzenie odbyło się pod Patronatem Honorowym: Małopolskiego Kuratora Oświaty - Barbary Nowak; Wójta Gminy Brzeźnica – Bogusława Antosa. Profesjonalne jury wybrało najlepszych. Wręczono dyplomy i nagrody. Grono jurorów stanowili: gość honorowy Robert Gorczyński z Wielkopolski, aktor  Łukasz Żurek z Krakowa, aktor  Michał Brańka z Wadowic, historyk literatury dr Edyta Gracz-Chmura. Wielu uczestników po konkursie skorzystało z niecodziennej możliwości konsultacji recytatorskich z aktorami. Za rok będzie kolejna odsłona konkursu, którą polecamy zainteresowanym wpisać w swoje plany. Serdecznie zapraszamy. Repertuar zostanie poszerzony o utwory tłumaczone przez Adama Gorczyńskiego.  

Grono laureatów III Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego im. Adama Gorczyńskiego w Brzeźnicy

Kategoria: Uczniowie klas I-III
I MIEJSCE – Viviana Mazur, ucz. kl. II b SP w Woli Radziszowskiej
II MIEJSCE – Paweł Woźniczka, ucz. kl. II c SP w Brzeźnicy
III MIEJSCE – Emilia Pyrek, ucz. kl. I SP w Marcyporębie

Kategoria: Uczniowie klas IV-VI
I MIEJSCE – Julia Bolek, ucz. V SP w Paszkówce
II MIEJSCE – Julia Kołodziej, ucz. kl. IV SP w Zebrzydowicach
III MIEJSCE – Andrzej Ubik, ucz. kl. VI SP nr 41 w Krakowie

Kategoria: Uczniowie klas I-III Gimnazjów
I MIEJSCE – Maja Grabowska, ucz. kl. II Gimnazjum Rajska Szkoła w Krakowie
II MIEJSCE – Justyna Klimek, ucz. kl. Gimnazjum w Graboszycach
III MIEJSCE – Natalia Matuła, ucz. kl. I Gimnazjum w Zebrzydowicach

Dziękujemy wszystkim za udział, gratulujemy zwycięzcom, pozdrawiamy jurorów i wszystkich gości w tym rodziców, którzy towarzyszyli uczestnikom. Podziękowania kierujemy do Małopolskiego Kuratora Oświaty i Wójta Gminy Brzeźnica. Gorąco pozdrawiamy Przyjaciela Brzeźnicy Roberta Gorczyńskiego, który zainspirowany twórczością wybitnego przedstawiciela  rodu zaprezentował  wiersze, w których połączył sarmackie i obecne czasy. Dziękujemy za wzbogacenie kompletu nagród dla laureatów.

Za rok, podobnie w ostatni wtorek maja, posłuchamy znowu utworów Adama Gorczyńskiego. Konkurs będzie kontynuowany. Serdecznie zapraszamy…

Wiesława Jarguz

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!